Bir yazıcı ne kadar güzel görünebilir?

Yenilikçiler

Yazıcılar genelde pek sevilesi makineler değillerdir. Evet tasarımları çirkin ve soğuk olabilir ancak sevilmemelerinin temel sebebi sık sık çıkardıkları sorunlar ve elbette yoğun iş günleriyle eşleşmeleri. Bir yazıcı gördüğünde içi sevinçle dolan, mutluluktan gözleri yaşaran biri olduğunu pek sanmıyorum. Ancak Ludwig Rensch öyle bir yazıcı tasarlamış ki, talihsiz geçmişine rağmen içinizde sıcak duygular oluşturabilecek kadar güzel görünüyor.

Her geçen gün dijitalleşen dünyada yazıcılardan kurtulacağımızı düşünsek de geçmişteki beklentilerimizin bugün pek karşılık bulmadığı bir gerçek. Bugün daha az yazıcı kullanıyor olsak bile henüz yazıcı olmayan bir ofis tasarlamak pek mümkün değil. Bu yüzden mümkün olan en işlevli ve uygun fiyatlı yazıcıyı ofisin en ilgi çekmeyen köşesine yerleştirmeye devam ediyoruz. Peki gelişen teknolojinin nimetleri yeni nesil, daha güzel bir yazıcı tasarlamak için yeterli değil mi?

Paper_yazıcı

Ludwich Rensch de böyle düşünmüş ve tüm işlevlere sahip küçük, yakışıklı bir yazıcı tasarlamış. Henüz konsept aşamasında olan bu yazıcının tek bir prototipini üreten tasarımcı, böylece gerçekçi bir video hazırlamayı başarmış.

Paper isimli yazıcının üzerinde tarayıcı ve yazıcı donanımları bulunuyor. Böylece tarıyor, kopyalıyor ve basıyor. Bir laptop çantasından küçük boyutlara sahip Paper’ı gerektiğinde yanınıza alıp ofis dışına çıkabilmeniz de mümkün.

Ne yazık ki Paper’ın seri üretimi konusunda bir plan yok. Hatta bu konseptin gerçek şartlar altında doğru çalışıp çalışmayacağından da pek emin değiliz. Özellikle rulo şeklindeki kağıt besleyicisi, sayfa boyutlarına uygun bir kesiciyle birlikte çalışmak zorunda olduğundan standartlara uyması zor olabilir.

paper_yazıcı_4

Yine de Paper bugünün şartlarıyla çok daha yetenekli ve güzel görünen bir yazıcıyı hak ettiğimizi fark ettiren başarılı bir konsept.

Paper_yazıcı_3


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.