En Ünlü Patronlarla En İdealist Gençler Yan Yana

Kategorilendirilmemiş

Geçtiğimiz günlerde TOKİ Haber’e röportaj veren Pınar Massena girişimciler, startup’lar ve ortak çalışma alanları ile ilgili konuştu. İnternetin her bir megabaytını verimli kullanan yeni nesle uygun çözümler geliştirdiklerini ifade eden Pınar Massena, “Türkiye’nin en ünlü patronu ile iş hayatına yeni başlayan idealist bir genci buluşturuyoruz” diyor.

Paylaşımlı ofis (coworking) alanında, Türkiye’deki en büyük oyuncularından olan Workinton; Coworking, sanal ofis, hazır ofis ve toplantı odası hizmetleri sunuyor. 5 yıl önce kurulan firma, ABD San Diego dahil olmak üzere 14 farklı lokasyonda 11 bin metrekare alanda, 15 bin üye ile 2 binin üzerinde kurumsal firmaya hizmet veriyor.

“Biliyoruz ki, yüzyılın en temel argümanı verimli çalışmak olacak” diyen Massena, sistemin önemini şu sözleriyle aktardı: “İnternetin yaygınlaşması ve yeni iş yapma şekilleri, her şirketi ve bireyi değişime zorlarken iş dünyasında farklı trendleri ortaya çıkarmaya başladı. Yaklaşık 15 yıl önce ilk örnekleri gelişmiş ülkelerde ortaya çıkan ortak çalışma alanları, Türkiye’de Workinton’un ilk girişimi olan Urban Station markasıyla giriş yaptı. Çalışma alışkanlıklarında köklü değişimler ortaya çıkaran bu fikir, günümüzde adeta kök salıyor. Çünkü artık gereksiz maliyetler ve verimli olmayan çalışma ortamları, yerini paylaşmaya, ortak üretmeye ve yardımlaşmaya bıraktı. Workinton, Türkiye’nin en ünlü patronu ile yeni iş hayatına başlayan idealist bir genci aynı ortamda çalıştıracak kadar sistemini geliştirdi. Hazır ofislerde, işletme ve yönetimsel girdi çıktıyı düşünmeden çalışan şirketler, girişimciler, startup’lar yerlerini alırken, ortak çalışma alanlarında ise her kesimden çalışanı görmeniz mümkün oluyor.”

IMG_5299a[1]

WORKİNTON KULUÇKA MERKEZİ

Workinton Ceo’su Pınar Massena, başlangıçta bireysel ve kurum çalışanlarının ilgi gösterdiği ortak ofislere, son dönemde yeni ekonominin oyuncularının akın ettiğini belirtiyor. Massena, yeni trende ve Workinton’un yeniliklerine ilişkin şu bilgileri verdi: “Hazır ofis, sanal ofis ve toplantı salonu hizmetinin dışında bir girişim ekosistemi, coworking alanlarında şekillenmeye başladı. Yükselen bir ekosistem var. Bunları oluşturanlar startup’lar ve girişimciler. Çoğunluğu Y kuşağı sayılabilecek insanlar, ekonomiyi farklı ve daha hızlı algılıyor.

Teknoloji ile yoğrulan ve internetin her bir megabaytını verimli kullanan bu insanlar, Workinton’da buluşmaya ve çalışmaya başladı. Workinton da bu değişime duyarsız kalmadı ve bu girişim ekosistemini daha da geliştirecek bir adım attı: Workinton Kuluçka Merkezi… Ağırlıklı olarak teknoloji ve mobil tabanlı şirketlerin hayallerini gerçeğe dönüştürecek Workinton Kuluçka Merkezi’nde, fikirlerin ticari hale gelmesi için tüm ihtiyaçlar karşılanacak, mentorlar ve yatırımcılar tek çatı altında buluşacak.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.