Kapat

Haziran Ayı Etkinliklerimiz Workinton Üyelerini Bekliyor!

Anasayfa
Duyurular Haziran Ayı Etkinliklerimiz Workinton Üyelerini Bekliyor!

Fener Balat Semtleri

Fener Balat Semtleri
Antonina Turizm’den Tarihçi Mehmet Ekinci ile İstanbul’un en kozmopolit semtlerinden Fener ve Balat’ın tarihle dolu renkli hikayesini keşfetmeye ne dersiniz? Beylerbeyi Saray Müdürlüğü gibi görevlerde bulunan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu Mehmet Ekinci ile üyelerimiz Bizans ve Osmanlı döneminin en önemli iskan yerlerinden bir tanesi olan Fener semti ve adını “palation” yani “saray” kelimesinden alan Balat semtini konuşacaklar.

Start-up’larda Çevik Yaklaşımlar

Start-up'larda Çevik Yaklaşımlar
Hakan Aksungur, Start-up’lar için müşterinin değişen ihtiyaçlarının hızlıca ele alınarak gereksinimlerin aşamalı ancak eksiksiz karşılanmasını hedefleyen çevik geliştirme hayat döngüsünü 12 Haziran akşamı Workinton Kozyatağı şubemizde anlatacak.

Girişimcinin Yakın Dostu Arabuluculuk

Girişimcinin Yakın Dostu: Arabuluculuk
Ticari ilişkilerde ve özel hukuk bağlamında yaşadıkları anlaşmazlıkları hızlı ve ekonomik şekilde çözmek isteyen yerli ve yabancı kurumların, girişimcilerin, uyuşmazlığın uzamasından zarar gören tarafların, çözüm üretilmesinde önemli bir enstrümanı olan “arabuluculuk” uygulamasını Avukat Ferda Paksoy, Workinton üyeleri ile paylaşacak.

The Pitcher Meetups: Profeminist

haziran_960x480-04
The Pitcher Meetups, girişimcilik ile toplumsal cinsiyet arasındaki ilişkiyi tartışmaya davet ediyor. Her biri kadın ile erkek arasındaki eşitsizliği şu ya da bu şekilde aşmış üç kadın; givin’in kurucusu Başak Süer, Arya Women Investment Platform lideri Simay Dinç ve ICM’s Medya başkanı Servet Akçaalan, kendi hikayelerini ve fikirlerini paylaşmak üzere bir araya geliyor.

Kişisel Marka ve Network

Kişisel Marka ve Network
Rüzgar Mira Okan 15 Haziran akşamı Workinton üyeleriyle “Kişisel marka ve popülarite aynı şeyler mi?”, “Network nasıl kurulur ve nasıl geliştirilir?”, “İş dünyasında kişisel markanızı yönetiyor musunuz?” gibi soruları cevaplayacak.

Start-up Hikayeleri: Düğün.com

Start-up Hikayeleri: Düğün.com
Başarılı start-up’ları ağırladığımız “Start-up Hikayeleri” etkinliğimizde bu ay konuğumuz 2007 yılında kurulan Düğün.com‘un CEO’su Emek Kırbıyık olacak. Düğün yapacak çiftler ile onlara ürün ve hizmet satmak isteyen firmaları buluşturan Düğün.com’un hikayesini bizimle birlikte dinleyin.

İkna ve Beden Dilinin Sırları

taner5
Günümüzde insanları ikna etmek ve etkilemek en önemli yetenek ve kurduğumuz iletişimin yüzde 93’ü sözsüz. Bu sebeple ikna süreci açısından beden dili çok önem taşıyor. “Satışın 10 Altın Kuralı” kitabının yazarı Taner Özdeş’in konuk olacağı etkinliğimizde insanları nasıl ikna edebileceğinizin ve onlarda nasıl güven oluşturabileceğinizin cevaplarını yakalayabileceksiniz.

Start-up’lar için Finansal Kaynaklara Erişim

Start-up'lara Yatırım Alma
Workinton İş Geliştirme Direktörü Deniz Naba, start-up’ların yurt içinde ve yurt dışında büyümek, yeni fikirlerine ve projelerine yatırım alabilmek için nasıl bir süreçten geçtiğini 21 Haziran akşamı Workinton üyeleriyle paylaşacak.

Osmanlı İmparatorluğu’nda Batıl İnanışlar, Popüler İslam ve Büyüler

Osmanlı İmparatorluğu'nda Batıl İnanışlar
Boğaziçi Üniversitesi’nden Dr. Elif Uluğ 22 Haziran akşamı Workinton Levent şubemizde Osmanlı İmparatorluğu’nda batıl itikatların ve özellikle de büyü ve büyücülüğün sosyal tarihini anlatırken, bunun kökenine inebilmek için Orta Asya’nın şamanik inançlarına da eğilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.