“Herkes mükemmel olsaydı, sevgiye ihtiyaç kalmazdı”

Kategorilendirilmemiş

Aşk, kendimizi bildiğimizden bu yana içimizde doldurmaya çalıştığımız bir boşluğa verdiğimiz addır. Astrolojide, içimizdeki bu boşluğu doldurmak için arayışta olan yanımız Venüs gezegeni ile temsil edilir. Venüs gezegeni doğduğumuz anda içimize yerleşmiş olan ve diğer yarısını arayan içsel enerjimizdir. Bazılarımız ömür boyu diğer yarıyı arar, bazılarımız sürekli yarı değiştirir, bazılarımız diğer yarıyı yer bitirir.

Hiçbir şey tesadüf olmadığı gibi sevgililer gününü 14 Şubat’ta kutlamamız da tesadüf değildir. Şubat ayında Güneş Kova burcundan geçerken, aslında Dünya tam tersi burç olan Aslan burcundan geçer. Aslan burcu enerjisi çocuk olmanın, hayatı sevmenin, cesaretin, lüksün, şımarıklığın, sevimliliğin ve tabii ki tüm bu özellikleri bir arada bize sergiletmeyi başarabilen tek duygu olan gerçek aşkın enerjisidir. Aslan burcu gerçek aşkın burcudur ve bu nedenle lüks de bu burç enerjisinin içinde  yer alır, çünkü gerçek aşk bir insanın başına gelebilecek en büyük lükstür. Aslan burcu  önemli olma, merkezde olma ihtiyacımızın simgesidir. Bizler aşkı çok severiz, çünkü aşık olmak ve olunmak bize kendimizi önemli hissettirir, diğer kişinin merkezi olduğumuz duygusu bizi yaşama bağlar.

Ancak aşk başkadır, ilişki başka. Aşk bir duygudur, ilişki ise aşık olduğumuz kişiyle kendimizi en çıplak halimizle paylaşmaya cesaret etmektir. Aslan burcu enerjisi ile aşık oluruz ama Venüs ve Terazi burcu enerjisi ile ilişki kurarız.

Astrolojide diğer yarımız 7. ev dediğimiz Terazi burcuna ait hayat alanında bize gösterilir. Aslında diğer yarı dediğimiz kişi,  kendimizde ortaya çıkarmaya cesaret edemediğimiz hallerimizi getirip bize servis eden kişidir. Sabahları yataktan kalkma nedenimiz olan duygular 7. evde gizlidir. Bu ev Venüs gezegeninin evidir ve diğer insanlara neden ihtiyaç duyduğumuzu bize söyleyen enerji buradadır.  Venüs gezegeni bizim kendimize verdiğimiz değerle ilgili bize bilgi veren bir enerjidir ve başkaları bize sadece kendimizin verdiği kadar değer verir. Bedenimizdeki Venüs merkezi aracılığıyla diğer insanları dünyamıza alırız. Bu merkez bizim hayatımıza insanları davet etme, kabul etme  ve diğer insanların peşinden koşma merkezimizdir.

Herkes aşık olmak ister ama çok az kişi gerçek bir ilişki yaşamaya cesaret edebilir. Gerçek ilişki Terazi burcu gibidir, bir terazi gibidir. Terazi, bir oyun parkı aleti değildir, bir aşağı bir yukarı giden bir tahterevalli değildir. Terazi, aldığımızı ve verdiğimizi ölçmeye yarayan ve aldığımız ile verdiğimizin eşit olması gerektiğini bize hatırlatan bir alettir.

Aşk diğer yarıyı sevmektir, ilişki diğer yarıyla hayatı paylaşmaktır.

Aşk ilkbahar rüzgarları gibi ılık ve tatlıdır, ilişkiyse bazen kış sabahları kadar soğuk,  bazen yaz sıcakları kadar kavurucudur.

Aşk sabahları dün geceyi hatırlamaktır, ilişki sabahları unutarak yataktan kalkabilmeyi başarabilmektir.

Aşk hissetmektir, ilişki öğrenmektir.

Bazılarımız aşk için, bazılarımız ilişki için doğmuşuzdur.

Aşk için doğanlara doyasıya kutlamaları için her yıl koskoca bir gün armağan edilmiştir. İlişki için doğanlara da doyasıya yaşamaları için koskoca bir ömür.

En güzel sevgi, en güzel sevgili  bir ömür boyunca sizinle olsun…                                                             

Seryal Dinçer
Astrolog, Yazar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.