Kariyerinizde Sağlam Adımlar Atmanız İçin 5 Öneri

İyi Çalışanlar

Teknoloji, çalışma şeklimizi ve mevcut olan kariyer olanaklarının çeşitliliğini hızla değiştiriyor ve birçoğumuzu kariyer yollarını yeniden düşünmeye ve bugünün iş piyasasında rekabet edebilmelerine yardımcı olacak yeni beceriler öğrenerek, geleceğine yatırım yapmaya teşvik ediyor.

Capital One ve Burning Glass Technologies tarafından 2015 yılında yapılan bir araştırmada ortaya çıkan sonuçlara göre; günümüz işgücündeki “orta beceri” işlerinin yaklaşık yüzde 78’inde (ki bunlar üniversite diploması gerektirmeyen işler) dijital becerilere ihtiyaç duyuluyor.

Artık dijital beceriler öğrenmek, geleceğe uyum sağlamanın önemli bir parçası.

Capital One’ın Future Edge programının katılımcılarıyla yaptığı anketler neticesinde, insanlara değişen dijital ekonomiye hazırlanmak için neler yaptıkları soruldu. Kendileri için daha parlak bir gelecek inşa eden insanlardan beş öneri var.

Merak Edin

Merakınızın sizi yönlendirmesine izin vermek, keşif yolunun -ve sizi heyecanlandıran bir kariyerin- önündedir demektir.

Yapmak istediklerinizi belirledikten sonra, nasıl yapılacağını derinlemesine inceleyebilir, hedeflerinize ulaşma yolunda heyecanlı bir adım atabilirsiniz.

Dijital becerilere yatırım yapın

Bir sonraki büyük uygulamayı yapmak için esin kaynağı mı buldunuz? Hiç kendi start-up’ınızı kurmayı düşündünüz mü?

Kodlama öğrenmek veya iş için sosyal medya kullanımı hakkında bir seminere katılmak isteyebilirsiniz. Geleceğinize yatırım yapmak, yaşadığımız dijital dünyaya uyum sağlamakla ilgilidir.

Benimseyin

Teknoloji yaklaşımları veya sistemleri konusunda ustalık edinmek, yalnızca teknik bir iş için görüşme sürecinde size bir adım öner çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut takımda liderlik rolünü üstlenmek için bir fırsat yaratabilir.

Yeni teknoloji eğilimlerine ayak uydurmak ve yeni becerilere hakim olmaya devam etmek size bir avantaj sağlayabilir ve kariyerinizi ilerletmenize yardımcı olabilir.

Bir Girişimci Gibi Düşünün

Girişimcilerin, anında düşünmeleri ve çözüm bulmak için başkalarına ulaşmaları için yaratıcı olmaları gerekir.

Kariyerlerinde başarı elde etmek için başkalarına güvenmek yerine, kendilerine inanmak için gerekli olan güven ve fikirleri olan girişimciler, bu yolda size ilham verebilir.

Kendi işine başlamak istemiyorsanız dahi, girişimci bir çevre içinde bulunmak iyi bir fikir olabilir. Sorunların çözümüne yoğunlaşmak, satış becerilerinizi iyileştirmek veya finansmanın nasıl yönetileceğini öğrenmek sizi kariyer belirsizliğinden yetkinleşmeye götürebilir.

Esnek olun

Başarı için kendi ilham verici hikayenizi yaratmaya başlamanın bir zamanı yok. Biraz sıkı çalışma ve kariyerinizin geleceğini garanti edecek bazı yaratıcı düşünceyle, daha iyi bir geleceğe yatırım yapabilirsiniz.

İş hayatındaki gerilimlerde esnek olabilmek ve zorluklara karşı esnek kalabilmek kariyeriniz için oldukça önemlidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.