Kitlesel fonlamanın ustaları Workinton’daydı

Etkinlikler

14 Aralık çarşamba günü ikinci kez Workinton Levent’te gerçekleştirilen The Pitcher Meetups’ın bu ayki ayağında kitlesel fonlama tartışıldı ve konunun uzmanları ile meraklıları İyi Çalışanlar Ülkesi’nde bir araya geldi.

Projelerin hayata geçme sürecini devrimsel şekilde değiştiren kitlesel fonlama, girişimcilerin iyi fikirlerini hayata geçirmek için topluluktan bağış toplamasına olanak tanıyor. İkinci The Pitcher Meetups buluşmasında, yeniden hayatımıza giren ve tüm zorlukları bir araya gelerek aşabileceğimizi hatırlatan dijital imecemiz, namı diğer kitlesel fonlama tartışıldı.

the-pitcher-meetups

Bir yılda projelere 1,3 milyon TL maddi kaynak toplanmasına aracılık eden kitlesel fonlama platformu Turkcell Arıkovanı’ndan Didem Cikse’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen buluşmada, kitlesel fonlamadaki ilk gününde 140 bin TL toplayarak Türkiye’nin en hızlı fonlanan projesi olan WeWALK’un kurucuları Kürşat Ceylan ve Gamze Sofuoğlu ile Kickstarter’da başlattıkları iki kampanya da başarıyla sonuçlanan MIOPS’un kurucuları Erkan Yiğiter ve Onur Çelik sahneye çıktı.

Tamamen ücretsiz ve herkese açık olan gerçekleştirilen buluşmayı kaçıranlar aşağıdaki canlı yayın kaydını seyredebilirler. İyi Çalışanlar Ülkesi’ndeki tüm etkinliklerden Workinton’ın Facebook sayfasını takip ederek haberdar olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.