Neden Bir Sanal Ofise İhtiyacınız Var?

Büyüt

‘‘Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir’’. Bu sözü neredeyse hepimiz çok iyi biliyor ve doğruluna inanıyoruz. Zira bırakın son 50 yılı, son 10 yılda bile dünyanın geçirdiği inanılmaz değişimi farketmek için internette kısa bir arama yapmak yeterli. Bugün sıradan hale gelen akıllı telefonlar, bilgisayarların yerini alabilecek güçte tabletler, yüksek hızda internet (hatta mobil internet), görüntülü konferans görüşmeleri ve daha nicesi geride bıraktığımız son 10-15 yıllık periyotta hayatımıza girdi. Daha Y-kuşağını tam ‘anlayamamışken’ Z kuşağının iş dünyasına getireceği değişimi konuşmaya başladık. Üstelik bu süre içerisinde dünyamız 1 milyar kişi daha kalabalık hale geldi.

Değişim bugünlerde öyle güçlü bir kelime ki artık dünyada bir konfor alanından bahsetmek pek de mümkün değil. Girişimcilik tüm dünyada hızla yayılırken beklenmedik ülkelerden beklenmedik kahramanlar çıkması daha da olası. Titanik misali batmaz denilen şirketleri bile telaşa sürükleyebilen ‘‘terlikli milyoner’’ girişimciler ise artık hayatın bir gerçeği.

Kısacağı içerisinde bulunduğumuz değişim daha hızlı, daha verimli, önyargılardan uzak çalışma şekillerinin kazanacağı bir dönemin başlamasını sağlıyor.

Tüm bunlar olurken ofis kavramına yeniden bakmak şart.

Çalışmak için 4 duvar şart ve buna zaten sahipsiniz

Günümüzde şehirler kalabalık, trafik çaresi olmayan bir sorun ve ofis kurmak oldukça zahmetli. Prestijli, merkezi bir lokasyonda ofis tutmanın maliyetlerinden hiç bahsetmiyoruz bile. Dolayısıyla işinizi büyütmek için yüksek zaman ve maliyet verimliliğine ihtiyaç duyduğunuz bir dönemde klasik bir ofis tutmak artık mantıklı olmaktan uzak.

Uzaktan çalışmak için iletişim imkanları artık çok güçlü ve yolda kaybettiğiniz zamanı çok daha iyi kullanmak adına en etkili yöntemlerden biri de bu. Üstelik birçok çalışan da bu durumun motivasyonu artırdığını söylüyor. Bugün İngiltere’deki çalışan kişilerin %20’si yani yaklaşık 6.5 milyon insan evden çalışıyor. Fiziksel bir ofise ihtiyacınız olduğunda ise ortak çalışma alanları çok uygun maliyetlerle sizlere kendi ofisinizde bile bulamayacağınız imkanları sunuyor. Workinton’ın günlük hatta saatlik kullanım imkanı sunduğunu düşünürseniz, aylık kira bedelinden tümüyle kurtulup dilediğiniz an, dilediğiniz kadar ofis kullanabilirsiniz.

kozyatagi_exterior

Evden çalışmanın en büyük eksileri ise adres gösterme, gönderi karşılama ve telefonları yanıtlama oluyor. İşte Sanal Ofis çözümü de tam da bu noktada devreye giriyor.

Sanal ofis size dilediğiniz yerde, çok uygun maliyetlerle her ihtiyacınızı karşılayabilecek bir hizmet sunuyor. Yani sizinle iletişime geçmek isteyen herkes merkezi lokasyondaki adresinizi görüyor, telefonlarınızı aradığınızda çağrı merkezi tarafından karşılanıyor ve resmi belgelerde de şirket adresiniz bu lokasyonda yer alıyor. Bu tecrübenin ne kadar etkili olduğunu merak ediyorsanız Workinton Sanal Ofis hizmetini kullanan biriyle konuşmanız yeterli.

Eğer çevrenizde böyle biri yoksa, sizi ikna etmeye yetecek sebepleri aşağıda sıralıyoruz;

1- Zaman kaybı yok

Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde gün içerisinde kaybettiğiniz zaman oldukça fazla. Her gün birçoğumuz ortalama 2-3 saatini yolda bir yerden bir yere gitmek için harcıyor. Üstelik gittiğiniz lokasyonda da hazırlık yapıp işe başlamak da zaman alıyor. Eğer işlerinizi uzaktan yönetmeniz mümkün ise, bu zamanı harcamanıza hiç gerek yok. Siz işlerinizi hallederken fiziksel ofisinizde yapması gerekenlerin hepsi sanal ofis tarafından karşılanacak. Gün içerisinde kazandığınız zaman sizi bir adım öne taşıyacak kadar fazla olacak!

2- Sevdiklerinizle zaman geçirin

Akşam iş çıkışı İstanbul’un diğer ucundaki buluşmaya gitmeniz kabus olabilir. Ancak ofis anlamında bir esneklik yakaladığınız anda bu buluşmalar çok daha kolay olacaktır. Akşam iş çıkışı çocuklarınızla ya da arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirebileceksiniz. Bu sayede belki de tatile, dinlenmeye ihtiyaç duyduğunuz günlerin sayısı da azalacak.

workinton-subeler

Sanal ofis olarak kullanabileceğiniz Workinton şubeleri

3- Yeteneklere erişin

Sabit bir ofis, çalışanlarınızı da özenle seçmeniz gerektiği anlamına geliyor. Birçok şirket, uzak lokasyonlarda oturan kişileri, iş görüşmelerinde hemen eliyor. Ancak sizin böyle bir sorununuz kalmayacak. Çok farklı şehirlerde, ülkelerde yaşayan kişilerle bile bir düzen kurabilir, onların yeteneklerinden faydalanabilirsiniz.

4- Maliyetleri düşürün

Sanal ofisin maliyeti bir ofisin giriş maliyetinden çok daha düşük olacaktır. Masalar, bilgisayarlar, dekorasyon, kira bedeli, temizlik giderleri, enerji giderleri vs. liste böyle uzayıp gidiyor. Sonunda belki de çok sık kullanmadığınız bir ofise sahip oluyorsunuz. Bu maliyetleri ve zaman harcamasını bir geride bırakmanız mümkün olabilir.

5- 7/24 açık bir ofise sahip olun

Fiziksel ofisinizin kapısını sabah açar, akşam da kapatırsınız. Birçok ofis belirli bir saatten sonra kapanan binalarda bulunuyor. Ancak sanal ofisler hiçbir zaman kapanmıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.