Nisan Ayında Birbirinden İlginç Etkinlikler Workinton’da

Etkinlikler

Workinton, nisan ayında da herkesin kendi ilgi alanına göre etkinlikler bulabileceği bir WorkinLife takvimiyle karşınızda. Workinton üyelerinin sürekli etkileşim halinde kalmasını ve birbirinden ilginç bilgiler – tecrübeler edinmesini sağlayan etkinliklerimize yakından bakalım;

Müziğin Yolculuğu

muzigin_yolculugu

Keltlerden Anadolu’ya ve Amerika’ya, Afrika’dan Küba’ya, Küba’dan gerisin geriye Afrika’ya, Portekiz’den ve İrlanda’dan Brezilya’ya, Buenos Aires’den Paris’e, tınıların ve ritimlerin esrarengiz yolculuğuna Haluk Sicimoğlu ile birlikte çıkmaya hazır mısınız?

Tüm bu dünya müzikleri neden herkese cazip geliyor? Neden bizi etkileyebiliyor içinde bize yakın olan neler var? Haluk Sicimoğlu bu kez Workinton İzmir şubesinde bizlere müziğin yolcuğunu ve farklı coğrafyalardan çıkan müziklerin üzerimizdeki etkinlerini anlatacak.


 

Çalışma Hayatında Tutunamayanlar

calisma_hayati

Değişen dünya, çalışma şekilleri ve iş hayatına katılan yeni nesil ile birlikte şirketler için çalışan bağlılığı ve motivasyon sağlamak daha da zor hale geliyor.

Uzun yıllar İK alanında çalışmış iki tecrübeli isim: Ahmet Eryılmaz ve Serdar Devrim bu konuya eğilecek. 10 Nisan Pazartesi günü çalışan bağlılığı, motivasyon anlayışındaki değişim ve ‘yeni anlamlar‘ üzerine sohbetleriyle Workiton üyelerileriyle bir araya gelecekler.


 

Start-up Hikayeleri: Bitti Gitti

startup_bitti_gitti

Bitti Gitti’nin kurucusu Erbil Sivaslıoğlu’ndan;

– Bitti Gitti’nin kuruluş hikayesini,

– Keyifli alışkanlıklar, sürdürülebilir gelişim tavsiyelerini,

– Adaptasyonu yüksek ürünlerle bireylerden, sektöründe lider kurumlara özgün iş birliği hikayeleri.
Ve en önemlisi, bir girişimci olarak senin de Bitti Gitti teknikleriyle nasıl hayatına keyifli alışkanlıklar kazandırabileceğini konuşmak için Workinton Levent’te buluşuyoruz.


 

Finansçı Olmayanlar İçin Finans:

finans
Asıl iş konusu finans olmayan, ancak iş yaşamında yönetici olmak ya da yeni sorumluluklar almak için finansal konularda bilgi sahibi olmak isteyen çalışanlar ve finansal konularda hâkimiyetlerini artırmak isteyenler için temel düzeyde muhasebe, finans ve vergi konularına aşina olmasını amaçlayan 2 saatlik seminerimiz Ahmet Ozan Erdoğan ile birlikte bu kez Ankara’da.


 

The Pitcher 2017

the_pitcher_workinton

EMEA’nın gelecek vaat eden girişimlerle yeni fırsatlar arayan yatırımcıları her yıl İstanbul’da bir araya getiren organizasyonu The Pitcher 2017, 15 Nisan Cumartesi Workinton Levent’te gerçekleşecek.

The Pitcher 2017’de, başvurular arasından seçilecek en iyi 20 girişim, aralarında Hasan Aslanoba, Varol Civil, Oltaç Ünsal ve Cem Soysal gibi isimlerin bulunduğu 50’yi aşkın aktif yatırımcıyı yeni fikirlerle etkileme şansı bulacak.

Girişimlere özel ödüllerin de dağıtılacağı etkinlikte, girişim sunumlarıyla eş zamanlı olarak konferans, seminer ve atölyeler düzenlenecek.


 

Bağdan Kadehe

bagdan_kadehe

Türkiye’nin en büyük tek parsel organik bağına sahip Lucien Arkas Bağları, Eğitim Yöneticisi Umut Öner’in sunumu ile üzümün bağdan kadehe olan yolculuğuna Workinton’da çıkıyoruz.

Şarap üretim basamaklarını, şarap tadımının nasıl olduğunu, şarap yemek uyumunu, şarap seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları keyifli bir sohbet eşliğinde şarap dünyasına giriş yapacağız.

 


 

Küçük Prens Büyürken Geride Bıraktıklarım

kucuk_prens

Uzman Psikolog Merve Otçeken Akın, Küçük Prens kahramanlarını çeşitli açılardan ele alarak bizi eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Ayrıca kitapta Küçük Prens’in fark ettiklerinden yola çıkarak alçak gönüllü olmak, özgürlük gibi konu ve kavramların hayata nasıl uygulanabileceği üzerinde duruyor. Bizlere nasıl özgür ruhlu yetişkinler olabileceğimizi anlatıyor.

 


 

Tatlı Bir Deneyim: Çikolata

çikolata

Galata şubesinin eşsiz atmosferinde büyük makineler, marifetli cihazlar olmaksızın el yordamı ile çikolatanın nasıl yapılabildiğini deneyimlemek isteyenler buluşuyor.

Kitchen Made Chocolate kurucusu Özlem Gencer’i çikolata yaparken izleyeceğimiz ve nasıl yapıldığını görme fırsatını bulacağımız bu atölyede kendisine aklınızdaki bütün soruları sorabileceksiniz.

İyi çikolatadan saklama koşullarına, basit metotlardan küçük tüyolara kadar pek çok konuda bilgi sahibi olabileceksiniz.  Gerçekleştirilecek küçük bir uygulama sonrasında, yapılan çikolataların tadına hep birlikte bakacağız.

 


 

Mutluluk Atölyesi

mutluluk_atolyesi

Mutluluk Atölyesi, içinde bulunduğumuz çağın sorunlarından uzaklaşıp, kendimizle karşılaşmaya, buluşmaya ve gerçekte bizi neyin mutlu edeceğini keşfetmeye yöneltiyor. Mutluluğu bulmanın yollarını açıklıyor.


Teknolojilerden Faydalanırken Risklerden Korunun

microsoft_bulut

Teknolojiyi nasıl daha verimli kullanabileceğimizi ve risklerden nasıl korunabileceğimizi öğrenebileceğiniz bu etkinlikle Microsoft Bulut Teknolojisi ile ilgili olarak da detaylı bilgi alma fırsatını yakalayabileceksiniz.

Eğitmen: Önder Erünsal – Microsoft


Hürrem’den Kösem’e Kadınlar Saltanatı

hürrem_kösem

Tarihçi ve Profesyonel Turist Rehberi Dr. Cengiz Göncü Kadınlar Saltanatını popülist yaklaşımdan uzak olarak akademik ve “insani” bakışla ele alıyor.


Dijital Reklamcılığın İçerikle İmtihanı

dijital_reklamcilik

Dijital reklam alanında çok trend konulardan biri olan İçerik ve Native reklam konularını Project House Yönetici Ortağı Cüneyt Devrim’den dinleyeceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.