Artık Uber seyahatlerinizi nakit de ödeyebilirsiniz

Yaşam

Bugün Cuma, eminim birçoğunuz haftanın yorgunluğunu arkadaşlarıyla eğlenerek atmak için sabırsızlanıyordur. Gecenin ilerleyen saatlerinde kendinizi evden çok uzakta, bitkin ve çakırkeyif bir halde bulduğunuzda ne yapacaksınız?

İnsanlar bu noktada ikiye ayrılıyordu; kredi kartı olanlar ve olmayanlar. Olanlar bir Uber çağırıp evine dönebilirken, olmayanlar veya kullanmak istemeyenler ise geleneksel taksiye mahkum kalıyordu; artık değil…Cash-GIF

Uber, İstanbul’daki yolculuklarda nakit ödemeler kabul etmeye başladı. Bulabildiğiniz tüm arkadaşlarınızı içine sığdırabileceğiniz büyük araçlar sunan UberXL ve Uber üzerinden gerçekleştirdiğiniz taksi yolculuklarında, artık kredi kartının yanı sıra nakit olarak da ödeme yapabiliyorsunuz.

Uber’de nakit seçeneğini nasıl seçerim? 

  1. Uber uygulamasını açın ve “Alınacak konumu belirle” tuşuna basın veya yeni Uber uygulamasında “Nereye?” kutucuğuna gitmek istediğiniz adresi girin
  2. Çıkan ekranda ödeme yönteminizi Kredi Kartı veya Nakit olarak seçin
  3. Aracınızı çağırın ve yola çıkın.

Türkiye’deki kredi kartı kullanım oranı her geçen gün yaygınlaşsa da, 2015 senesinde, son bir yıl içerisinde kredi kartı ile alışveriş yapmış kullanıcıların oranı sadece %29 oranında. TÜİK tarafından yapılan bir diğer araştırmaya göre ise internet alışverişlerinde kredi kartını vermekten çekinen kullanıcıların oranı %44’ün üzerinde.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.