Workin’talks | Sektör Sohbetleri #5

Girişimcilik

Kriz Dönemlerinde Yatırım ve Girişimcilik

Sektör Sohbetleri’nde bu hafta, ‘Kriz Dönemlerinde Yatırım ve Girişimcilik’ konusunu konuşalım dedik. Malumunuz pandeminin, ülkemizde ve dünyada yarattığı durgunluk ile ekonomik olarak da zorluklar yaşanıyor. Çoğumuz, işimizle birlikte kendimizi karantinaya aldık, evlerdeyiz. Peki, işlerin evlerden de olsa yürütüldüğü bu süreçte girişimcilik faaliyetleri ne durumda? Yatırımcıların bu konudaki düşünceleri neler?

Girişimcilik ve yatırım faaliyetlerine verilen önemin sebebini anlamak için artık çok uzak bir geçmişe de bakmamıza gerek yok. Geçen ay Türkiye’nin ilk Unicorn’u olan Peak Game şirketinin, 1.8 milyar dolara ABD oyun devi Zygna’ya satılması, girişimcilik konusunun ve iyi fikirlerin projelendirilmesine verilen desteklerin ne derece önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
Bu anlamda, Workinton olarak girişimcilere destek olmak adına kurduğumuz kuluçka merkezimiz; şu an daha da gelişmiş hali ile Workinton Lab, girişimcilere gelişip büyümeleri için olanak sağlıyor, ardından da demodaylerle onlar için fırsat yaratacak ortamları oluşturuyor.
Tüm bu nedenler dolayısıyla da sektörel takibi ve bilgi alışverişini kesintiye uğratmamak adına devam ettirdiğimiz programımız Sektör Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Türkiye’nin melek yatırımcılarından biri olan Arif Akdağ.
Girişimcilik sektöründe takip edilmesi gereken önemli dinamiklerden biri de melek yatırımcılar hiç şüphesiz. Türkiye’nin en önemli melek yatırımcı ağı Galata İş Meleklerinin üyesi olan Arif Akdağ, Türkiye’de aktif bir melek yatırımcı ağı kurma hedefiyle çalışmalar yapmaktadır. Daha önce Arthur Andersen firmasıyla uzun yıllar yurt dışında finansal denetim alanında çalışmış, hali hazırda ise Eko Global’in kurucusu olan Akdağ; Türkiye’de çeşitli alanlarda sürdürülebilir yatırımlar yapan, yeni iş fikirlerine fırsat tanıyan bir melek yatırımcıdır.

 CEO’muz Cihan Seyithanoğlu, iş insanı Arif Akdağ ile birlikte dünyada ve Türkiye’deki melek yatırımcılığı, girişimciliği ve girişimciliğin önemini konuşuyor; pandemi süreci üzerinden değerlendirmelerde bulunuyorlar.
Bu haftaki programımızı izlemek isterseniz seni aşağıdaki bağlantıya bekliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.