Girişimcilik Hikayeleri: İstanbul, 13 Temmuz akşamı Workinton’daydı

Etkinlikler

13 Temmuz akşamı sıcak havanın yerini yavaş yavaş akşam serinliğine bırakıp, insanlar mesailerini bitirip Pokemon kovalamaya başladığı anlarda Workinton’dan yine girişimcilikle ilgili sesler yükseliyordu. Birçok girişimcilik etkinliğine ev sahipliği yapan Workinton Levent şubesi bu kez de Girişimcilik Hikayeleri: İstanbul etkinliğine sahne oldu.

Girişimcilik Hikayeleri ya da İngilizce adıyla Entrepreneurship Stories ilham verici girişimcileri, katılımcılarla buluşturan bir etkinlik serisi. Şimdiye kadar birçok farklı yerde, onlarca girişimciyi konuk eden etkinlik bu kez yabancı konuşmacılarıyla birlikte İngilizce olarak düzenlendi. Bu sebeple katılımcılar arasında da birçok Türklerin yanı sıra yabancıları da görmek mümkündü.

Etkinlikte Ayşe Sabuncu, Jennifer Migan, Andreas Vetr ve aynı zamanda etkinlik serisinin mimarı olan Perçin İmrek yer alıyordu.

percin_imrek

Kendilerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

Ayşe Sabuncu: Sportif ve maceracı kişiliğinin yanında bir sosyal girişimci olan Ayşe Sabuncu, Impact Hub’ın Türkiye ayağının kurucusu.

girisimcilik_hikayeleri_3

Jennifer Migan: Fransız bir girişimci olan Jennifer Migan, bir teklif üzerine Türkiye’ye gelişi ve ardından kariyerine verdiği yön açısından ilginç bir hikayeye sahip. Kendisi şu sıralar profesyonel bir tenis koçu ve blogger.

Andreas Vetr: ISG Consultancy Turkey’de parner olan Andreas Vetr çok enerjik ve pozitif kişiliğe sahip bir girişimci.

Perçin İmrek: Daha önce birçok girişimde bulunmuş, başarısızlığı tatmış olan Perçin İmrek, şu sıralar eğitmenlik ve In House Hostel’in kuruculuğu ile hayallerine ulaşma yolunda önemli adımlar atmış.

girisimcilik_hikayeleri_2

Çay, kahve ve kurabiyeler eşliğine 19:30’da başlayan etkinlik saat 22:00 sularında sona erdi. Erdi ermesine fakat etkinlik sonrası sohbetler bir süre daha devam etti ve 23:00 sularına kadar devam etti.

girisimcilik_hikayeleri

girisimcilik_hikayeleri_4


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.