Kapat

Yılbaşı Çekilişi Organize Etmek İçin Hâlâ Geç Değil

Anasayfa
BYB! Yılbaşı Çekilişi Organize Etmek İçin Hâlâ Geç Değil

Artık işimizi yapmak için her sabah saat 09:00’da yazıhanedeki masamızda olmamız gerekmediğini öğrendik. Hatta artık çoğumuzun hemfikir olduğu üzere iyi çalışmak için bir ofise bile ihtiyacımız yok. Tıpkı ardı arkası kesilmeyen maliyetleri ve sınırlılıkları beraberinde getiren ofis gibi, sıkı sıkıya kapalı kravat düğmeleri, dikey hiyerarşi ve iyi bir ekip olmanın önünde dev bir bariyer olan geleneksel kurumsal yaklaşımı da bir kenara bırakabiliriz.

Ekip olarak iyi bir iş çıkarmak için kişisel meziyetlerin ve profesyonel kabiliyetlerin yanı sıra, bunları taşıyan insanlar arasında iyi bir iletişim, empati ve ortak bir amacı taşıyanların ahengine ihtiyaç duyarsınız. Ve tüm bunları pekiştirmek, buzları eritmek için yılbaşı arifesinden daha iyi bir zaman olamazdı.

15289277_1170479386406204_3223996209451051120_o

Workinton’ın çam ağacı İyi Çalışanlar Ülkesi sakinleri tarafından süslendi

Günlük tempo, yıl sonu tabloları ve sunumları derken ekibiniz arasında henüz bir yılbaşı hediye çekilişi organize edememiş olabilirsiniz fakat henüz geç değil. Tek ihtiyacınız olan bir kalem, A4 kağıt ve ay sonunun da geldiğini göz önünde bulundurarak hediyeler için belirleyeceğiniz bir fiyat sınırı.

Çekilişin amacı ekip arkadaşlarınızın birbirlerine muhteşem hediyeler vermesinden ziyade, 30 Aralık cuma akşamı herkesin yüzünde tebessüm ve sıcak bir aidiyet hissi ile dağılmasını sağlamak. Bu nedenle hediyeler için mütevazı fiyat sınırları belirlemekten çekinmeyin. Sınırı mantık çerçevesinde azami seviyeye getirerek, ekibinize aşmaları gereken ufak bir sorun bile yarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.